;

Studenci nauczą się korzystać z narzędzi informatycznych cloudiMed

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Wraz z początkiem roku 2020 Atende Medica wdraża nowy projekt wspierający edukację w sektorze medycznym.

Od stycznia br. Atende Medica stała się partnerem Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku. Instytut Nauk o Zdrowiu będzie mógł korzystać z dostarczonego przez firmę oprogramowania cloudiMed, które wykorzystywane jest do kompleksowej obsługi dokumentacji medycznej w placówkach ochrony zdrowia.

cloudiMed to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające prowadzenie dokumentacji medycznej wraz z procesem gromadzenia i przepływem informacji w placówkach ochrony zdrowia z użyciem zdalnej webowej platformy. Kluczowym elementem tego rozwiązania jest przechowywanie wszelkich danych na serwerach zlokalizowanych w dedykowanym, zabezpieczonym centrum serwerowym Atende Medica, a nie na lokalnych serwerach placówki, jak ma to miejsce w przypadku drugiego oferowanego przez firmę systemu.

– Dzięki współpracy z Atende Medica, od początku 2020 roku nasi studenci będą mieli możliwość poznać zasady funkcjonowania, obiegu i archiwizacji dokumentacji medycznej na oddziałach szpitalnych i w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – mówi dr Beata Haor, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu PUZ we Włocławku. – Prowadzenie ćwiczeń i zajęć praktycznych z zastosowaniem oprogramowania cloudiMed na poziomie symulacji medycznej to możliwość lepszego praktycznego przygotowania zawodowego studentów kierunku pielęgniarstwo. Jest to okazja do wdrożenia studentów do pracy z nowoczesnymi narzędziami informatycznymi usprawniającymi pracę w podmiotach leczniczych. Kluczowym elementem współpracy jest wsparcie merytoryczne i techniczne ze strony naszego partnera. Atende Medica poza oprogramowaniem prowadzi szkolenia dla wykładowców w zakresie obsługi aplikacji cloudiMed i możliwości jej wykorzystania w ramach symulacji medycznej. „Chmura” jest innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym. Szkoleniowcy naszego Partnera wyjaśniają między innymi jak funkcjonuje aplikacja, jakie są jej zalety, wymagania techniczne sprzętu, na którym stosowane będzie oprogramowanie, zasady bezpiecznego przechowywania danych zgodnie z RODO.

Wspieranie uczelni wyższych prowadzących kształcenie na kierunkach medycznych ma ogromne znaczenie dla jakości przekazywanej studentom wiedzy, a w następstwie dla wdrażania innowacyjnych rozwiązań w placówkach medycznych.

źródło: https://www.medexpress.pl/studenci-naucza-sie-korzystac-z-narzedzi-informatycznych-do-kompleksowej-obslugi-dokumentacji-medycznej/75974

Więcej aktualności z PANS

Egzamin dyplomowy na kierunku pielęgniarstwo

🌞Niektórzy mają już wakacje, a inni wytężają umysły podczas egzaminów dyplomowych 🧠💉Na kierunku pielęgniarstwo (studia licencjackie) obronę prac dyplomowych poprzedził egzamin teoretyczny

Absolwenci Kierunku Nowe Media i E-biznes!

Z dumą informujemy, że studenci Nowych mediów i e-biznesu na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku pomyślnie zdali egzamin dyplomowy! 🎓❤️ Jesteśmy niezwykle

Mamy nowych magistrów pielęgniarstwa!

Mamy nowych magistrów pielęgniarstwa!Na Wydziale Nauk o Zdrowiu ogrom emocji i wzruszeń… W dniach 25-26 czerwca br. odbyły się obrony prac magisterskich.

Skip to content