Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

20 stycznia br.  w sali gimnastycznej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku odbył się turniej piłki siatkowej, którego organizatorami byli: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Samorząd Studencki.

W turnieju wzięły udział cztery zespoły: „Śliskie Śliwki” skupiające absolwentów uczelni, „Akademik – dajcie nam wygrać”, „Jastrzębie Jacka” oraz  studenci z „Erasmusa”.

Drużyny rozgrywały zawody systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do dwudziestu punktów. Po rozegraniu sześciu spotkań wyłoniono zwycięzców turnieju. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Akademika” pokonując w decydującym meczu, po zaciętej walce, zespół „Jastrzębie Jacka”. Drugą lokatę wywalczyła wspomniana już ekipa „jastrzębie Jacka”, trzecią „Śliskie Śliwki”, a tuż za podium uplasował się zespół „Erasmusa”.

Po blisko trzygodzinnej walce na boisku nastąpiło podsumowanie zawodów. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki. Pierwsze trzy zespoły uhonorowane zostały medalami, a najlepsi zawodnicy z każdej drużyny wyróżnieni zostali nagrodami rzeczowymi.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Było dużo walki, zaangażowania, ciekawych akcji pod siatką, ale wszystko zgodnie z zasadami „fair play”.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, już 27 stycznia 2024 r. Tym razem spotkamy się z koszykarzami w rywalizacji 3×3.