;

Wykładowca PUZ na semestralnym „fellowship” w Cardiff

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dr Dawid Bunikowski z Zakładu Administracji jest Visiting Fellow, wizytującym naukowcem na Uniwersytecie w Cardiff (Wlk. Brytania), w semestrze wiosennym, tj. od 1 lutego do 18 czerwca 2021 r. 

Jest to połączone stypendium w dwóch centrach naukowych School of Law and Politics (Szkoła Prawa i Polityki): Centre of Law and Society (Centrum Prawa i Społeczeństwa) i Centre for Law and Religion (Centrum Prawa i Religii).

Selekcja na tego typu program jest rygorystyczna. Projekt badawczy dr. Bunikowskiego dotyczy „Religii w Polsce: problemów konstytucyjnych i kontrowersji moralnych”. Uczony rozwija swój projekt badawczy, uczestniczy w seminariach naukowych każdego tygodnia, wymienia poglądy i poszerza swoje kontakty akademickie. Na dedykowanym seminarium 19 marca br. wygłosi wykład na temat religii i konstytucji w Polsce, w tym problemów związanych z kryzysem konstytucyjnym, prawem aborcyjnym i prawami mniejszości seksualnych.

Ze względu na pandemię, dr Bunikowski odbywa wizytę wirtualnie (z Finlandii). Uniwersytet w Cardiff jest uznawany za jeden z pięciu najlepszych uniwersytetów badawczych w Wielkiej Brytanii.

Więcej aktualności z PANS

Skip to content