;

Wizyta gości z Akademii Biznesu z Valasske Mezirici w PANS we Włocławku

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

 Pracownicy zaprzyjaźnionej czeskiej uczelni z Valasske Mezirici gościli w ramach programu Erasmus+ w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku. Wśród przybyłych gości był wieloletni Rektor Akademii Biznesu – Aleś Kubićek, który z końcem bieżącego roku akademickiego przechodzi na zasłużoną emeryturę. Była to ostatnia i zarazem pożegnalna wizyta Rektora czeskiej uczelni w PANS we Włocławku. Rektorzy obu uczelni nie tylko podsumowali dotychczasową, długoletnią współpracę, ale wiele powiedzieli również o przyszłych kierunkach i trendach wspólnej działalności. 
      Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku podjęła współpracę w ramach Erasmus+ z Akademią Biznesu z Valasske Mezirici w 2006 roku. W czasie 18. lat wspólnej pracy nastąpił ogromny wzrost mobilności realizowanych w programie Erasmus+ w obu kierunkach i we wszystkich kategoriach: wymiana studentów, nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych i pracowników administracyjnych w celu szkolenia. Dotychczas zorganizowano aż 200 mobilności, co stanowi prawie 11% ogółu wymian PANS we Włocławku w programie Erasmus+. Akademia Biznesu z Valasske Mezirici jest zatem jednym z naszych strategicznych i najważniejszych, zagranicznych partnerów.
      Serdecznie dziękujemy Rektorowi – Alesiowi Kubickowi, że na ostatnią Erasmusową mobilność wybrał właśnie naszą uczelnę. Życzymy Panu Rektorowi wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia!
Biuro Współpracy Międzynarodowej PANS we Włocławku

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej.  Unia Europejska nie ponosi za nie odpowiedzialności.”

Więcej aktualności z PANS

Skip to content