;

Uczniowie włocławskiego „Elektryka” z wizytą w Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W dniu 7 i 11 grudnia 2023 r. uczniowie ostatnich klas włocławskiego „Elektryka” byli z wizytą studyjną w Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii przy ulicy Energetyków 30 we Włocławku. Przyszli technicy elektrycy zwiedzili Zakład Automatyki i Robotyki Państwowej Akademii Nauk Stosowanych, zapoznali się z wyposażeniem dydaktycznym pracowni oraz z kierunkami studiów i warunkami nauki.

Aktywnie spędzili czas w pracowni napędów elektrycznych uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez p. Jacka Kandybę. Uczniowie wykonali pomiary parametrów pracy różnych rodzajów maszyn prądu stałego korzystając z nowoczesnej hamowni. Zapoznali się też z układami sterowania. Podłączyli i uruchomili napęd silnika prądu przemiennego przy pomocy przemiennika częstotliwości, wykonując funkcje softstartu i softstopu, zmiany kierunku wirowania i regulację obrotów maszyny.

Z dużym zainteresowaniem zapoznali się z wyposażeniem i możliwościami prowadzenia różnorodnych ćwiczeń w pozostałych pracowniach: automatyki z układami pneumatycznymi i hydraulicznymi oraz robotów.

Cieszymy z zainteresowania uczniów naszą Uczelnią i zapraszamy do współpracy oraz kontynuowania nauki na Wydziale Nauk Inżynieryjno-Technicznych .

Więcej galerii zdjęć z PANS

Skip to content