;

ZDOLNI STUDENCI PUZ

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Student Nowych Mediów – Dawid Kruszyniak, nagrał w ostatnim czasie utwór, który robi się popularny w sieci i ma szansę zostać hitem lata 2021. Zapraszamy do lektury rozmowy z autorem utworu. Rozmowę przeprowadził mgr Patryk Ciechanowski – Kierownik Zakładu Nowych Mediów.

David Fragile, czyli Dawid Kruszyniak – student Nowych mediów i e-biznesu – o swoim najnowszym utworze “Feel like”, drodze, którą przeszedł oraz planach na przyszłość… David jest niezależnym artystą, zarówno muzykę jak i teksty tworzy sam. Teledysk do tej piosenki stworzył wraz ze swoimi znajomymi.

P.C.: Coraz więcej słychać o Twoim najnowszym utworze “Feel like”. Opowiedz krótko, jak robi się taką muzykę i skąd „zajawka” na produkcję muzyki?

D.F.: Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się już na początku 2014 roku, kiedy zacząłem zagłębiać się w muzykę elektroniczną. Na topie była taka wytwórnia jak Spinnin’ Records oraz wydania producentów takich jak: Martin Garrix czy Dimitri Vegas & Like Mike. Swoje pierwsze kroki zacząłem od przerabiania utwór innych artystów – to mnie inspirowało do tego by być kiedyś jak oni. Było to moje pierwsze zetknięcie z programem do obróbki audio “FL Studio”, na którym pracuję do dziś, naprzemiennie z Abletonem.

P.C.: Jak wygląda Twój proces twórczy? Ile czasu zajmuje droga od pomysłu do realizacji –powiedzmy sobie otwarcie – tak dobrej muzyki, która ma szanse stać się hitem wakacji 2021?

D.F.: W przypadku “Feel Like” dużą rolę odgrywa wokal. W pierwszej kolejności zacząłem od jego obróbki. Jestem przekonany, że to aktualnie moja najlepsza produkcja jaką zrobiłem. Pomysł tak naprawdę może powstać w jeden dzień, tak było w przypadku tego utworu. Następnie jest proces szukania odpowiednich dźwięków, tak aby utwór dobrze się prezentował. Kolejnymi i chyba najważniejszymi etapami są miks oraz mastering – to moim zdaniem pochłania najwięcej czasu aby utwór brzmiał jak najlepiej.

P.C.: Twoich utworów można posłuchać na Spotify? Co musiałeś zrobić, żeby Twoja muzyka tam się pojawiła?

D.F.: Moje utwory są wydane przez wytwornie muzyczne takie jak np. „SEAL NETWORK”. Aby wydać w takiej wytwórni, A&R musi zaakceptować Twój utwór, muszą poczuć, że warto w to inwestować. Właśnie dzięki temu oferują one dystrybucję utworów na platformy streamingowe takie jak: Spotify, Apple Music czy TIDAL.

P.C.: Jak widzisz swoją przyszłość w muzyce?

DF: Chciałbym poświęcać więcej czasu na produkcję, co przełożyłoby się na więcej muzyki ode mnie. Chciałbym się rozwijać i wydawać w coraz lepszych wytwórniach. Moim największym marzeniem jest kiedyś zagrać na dużym festiwalu muzycznym, na przykład na Sunrise Festival.

P.C.: Studiujesz nowe media i e-biznes. Większość roku akademickiego prowadzona była w formie zajęć zdalnych. Jakie są plusy, a jakie minusy takiej formy?

D.F.: Do plusów należy to, że mogłem z domu uczestniczyć w zajęciach, nie jestem mieszkańcem Włocławka, więc dla mnie to była duża oszczędność czasu między innymi na dojazdy. Minusem dla mnie było to, że nie było okazji, aby poznać znajomych z roku.

P.C.: Uważasz, że studia we Włocławku to dobry wybór?

D.F.: Najlepszy! Biorąc pod uwagę wyjątkowość mojego kierunku, to nie mogłem trafić lepiej. Przede wszystkim, to co wyróżnia te studia, to wiedza od praktyków, co z pewnością przełoży się na moją pracę i lepszy start po ukończeniu studiów.

P.C.: A jak poszła sesja?

D.F.: Nie było łatwo, ale obyło się bez poprawek!

P.C.: Gdzie można Cię śledzić w sieci? Z pewnością wielu studentów będzie zainteresowanych obserwowaniem Twoich kolejnych poczynań.

D.F: Zapraszam na moje media społecznościowe:

Facebook: https://www.facebook.com/itsDavidFragile

Instagram: https://www.instagram.com/davidfragile

P.C: Kiedy kolejny kawałek?

D.F.: Zapraszam do obserwowania mnie w social mediach aby być na bieżąco!

P.C.: Dziękujemy za rozmowę!

D.F.: Również dziękuję!

Więcej aktualności z PANS

Skip to content