;

Za nami Konkurs wiedzy „Od ekonomisty do księgowego” I edycja

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

30 listopada br. w budynku dydaktycznym PANS we Włocławku przy ul. Mechaników 3 odbył się Regionalny Konkurs wiedzy „Od ekonomisty do księgowego” I edycja. Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy we Włocławku wraz z Państwową Akademią Nauk Stosowanych we Włocławku. Konkurs był adresowany do uczniów szkół średnich kształcących się w zakresie ekonomicznym. Zagadnienia konkursowe obejmowały tematykę kwalifikacji EKA.05.: prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

Celem konkursu jest: rozwijanie zainteresowań w kierunku finansów i księgowości oraz dziedzin pokrewnych; pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu księgowości, rozliczeń podatkowych, płacowych oraz ubezpieczeń społecznych jednostek organizacyjnych; zachęcanie uczniów do dalszego kształcenia się w dziedzinie finansów i rachunkowości; wyłonienie osób utalentowanych w zakresie prowadzenia spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych. 

Wykład pt. ” Kreatywność w rachunkowości. Tak czy nie? ” dla uczestników przeprowadziła
dr Ewa Podlewska, prof. PANS oraz wykład „Quo Vadis Polsko – gospodarka i podatki w Polsce w dobie pandemii oraz wojny na Ukrainie” dr Dawid Obrzeżgiewicz.   

 Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie: 

  • I miejsce – Anna Rucińska Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku 
  • II miejsce – Paulina Marynowska Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie 
  • III miejsce – Aniela Wojtczak Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce 

Więcej galerii zdjęć z PANS

Skip to content