;

Wykładowca PUZ na uniwersytecie w Uppsali

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dr Dawid Bunikowski z Zakładu Administracji jest Guest Researcher, wizytującym naukowcem na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja), od 1 marca do 29 kwietnia br.  

Jest to dwumiesięczne szkolenie w ramach programu Erasmus. Temat szkolenia dotyczy „teologicznych, moralnych i filozoficznych podstaw zachodniej demokracji i prawa”. Szkolenie odbywa się w Centrum Multidyscyplinarnych Badań and Religią i Społeczeństwem (Centre for Multidisciplinary Research on Religion and Society, CRS Uppsala). W Centrum pracują także uczeni z Wydziału Prawa.  

W praktyce dr Bunikowski skupił się na wpływie religii na prawo, politykę i społeczeństwo w Polsce. Chodzi o relacje między państwem i religią, a także o wpływ religii na kryzys konstytucyjny, prawo aborcyjne i prawo mniejszości seksualnych. Ponadto, dr Bunikowski wziął udział w kilku seminariach na uniwersytecie w Uppsali w ostatnich tygodniach.  

Dr Bunikowski przygotował również dwa wykłady. Na dedykowanym, otwartym seminarium 12 kwietnia br. wygłosił wykład pt. Religion and Society in Poland (Religia i społeczeństwo w Polsce), po którym odbyła się dyskusja z uczonymi z Uppsali. Inny wykład na temat swoich badań, tym razem wewnętrzny, tylko dla kadry Centrum, zostanie wygłoszony 22 kwietnia br.  

Ze względu na pandemię, dr Bunikowski odbywa wizytę wirtualnie (z Finlandii). Uniwersytet w Uppsali jest najstarszym szwedzkim uniwersytetem (1477 r.), szanowanym ze względu na swoją akademicką tradycję i jakość nauki i edukacji. W ostatnich latach uniwersytet był systematycznie notowany wśród 100 najlepszych uniwersytetów świata w różnych specjalistycznych rankingach. Uppsala jest wśród 1% najlepszych uczelni globalnie.  

Więcej aktualności z PANS

Skip to content