;

Uczniowie szkół biorą udział w symulacjach rozpraw sądowych

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają możliwość poznania oferty studiów w Państwowej Akademii Nauk stosowanych we Włocławku. Od kilku tygodni młodzież ze szkół z Włocławka i regionu uczestniczy w zajęciach „symulacji rozprawy sądowej”. Zajęcia odbywają się w budynku dydaktycznym PANS przy ul. Mechaników 3. Odwiedziło nas już dziesięć szkół ponadpodstawowych – a to jeszcze nie koniec! 

Uczestnicy zajęć mają możliwość uzyskania informacji o tym, jakie wymogi należy spełnić, żeby studiować prawo, zadawania pytań nauczycielom akademickimi oraz studentom, a nade wszystko aktywnie uczestniczyć w zajęciach w naszej profesjonalnej sali służącej do przeprowadzania symulacji rozpraw sądowych, która wygląda dokładnie tak, jak sale w polskich sądach.

Czym jest symulacja, inscenizacja rozprawy, procesu? To metoda edukacyjna, dzięki której można uczyć każdego – od ucznia i studenta po aplikanta i profesjonalistę.  Nasi wykładowcy uczą w aktywny i interesujący sposób tego, co jest przedmiotem symulacji. Uczniowie przekonują się, jak działa „teatr sądowy” i na czym polegają „role” sądowe – adwokata, prokuratora, sędziego, biegłego, świadka.

Warto nadmienić, że studenci PANS we Włocławku w czasie zajęć mają okazję zdobywać konkretne umiejętności potrzebne w przyszłej pracy zawodowej – ucząc się pod okiem doświadczonych praktyków. Symulacja rozpraw jest metodą edukacyjną, dzięki której studenci w aktywny sposób mogą uczyć się wielu ważnych zagadnień prawnych, jak również zdobywać podstawowe umiejętności prawnicze.

Więcej aktualności z PANS

Druga Edycja konkursu “Brit It” Za nami

Za nami druga edycja konkursu “Brit It” organizowanego przez Studium Języków Obcych.  Konkurs dotyczył wiedzy wykraczającej poza podstawę programową z zakresu: zwyczajów,

Skip to content