;

Studia z pasją we Włocławku

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Studia na naszej uczelni to nie tylko możliwość wyboru z wielu różnorodnych i ciekawych kierunków. Studia to również, nie tylko dyplom, który wieńczy cały proces. Na Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku staramy się dostarczać studentom przede wszystkim możliwości. Możliwości nauki, rozwoju osobistego, budowania relacji i realizacji swoich pasji. Jedną z takich pasji – zamiłowaniem do cosplay’u – pochwalili się ostatnio w sieci studenci Nowych mediów i e-biznesu. Mieliśmy okazję z nimi porozmawiać – sprawdźcie

Patryk Ciechanowski: Cosplayerzy we Włocławku? To coś, czego nie spotykamy często na ulicach naszego miasta Powiedz Kamilu, skąd pomysł na tę sesję? 

Kamil Kazimierczyk: To w zasadzie jest moja druga taka sesja. Mój pierwszy raz był w 2018 roku, gdy miałem sesję w postaci Spidermana. Pomysł na drugą był taki, że odkąd udało mi się zdobyć kostium Supermana to namawiałem swoją przyjaciółkę, Wiktorię, aby zrobiła to razem ze mną. Ją zawsze fascynowała postać Wonder Woman, więc wybór był oczywisty. Dużą inspiracją były dla nas filmy Superman vs Batman: Dawn of Justice oraz Justice League, w których te dwie postacie się pojawiają i wchodzą w interakcje ze sobą. Natomiast początki mojego cosplayu sięgają 2015 roku, kiedy byłem zaciekawiony postacią Superboya. Wtedy pierwszy raz „skompletowałem” swój kostium, który składał się z koszulki, spodni, kurtki skórzanej i glanów, które pasowały kolorystycznie i wyglądem do jednej z wersji komiksowego Superboya, ponieważ postacie w komiksach często zmieniają swoje stroje i występują w wielu wersjach. Później natomiast był Spiderman i poszło dalej. Dzisiaj moja kolekcja liczy 6 kostiumów. 

Patryk Ciechanowski: Jak reagowali na Was ludzie? Nikt nie wołał pomocy? 

Kamil: Przed wyjściem nieco się stresowaliśmy. Nie wiedzieliśmy jak zareagują ludzie. Okazało się jednak, że reakcje były bardzo pozytywne Czuliśmy, że wnieśliśmy w to miasto trochę uśmiechu, a także nadziei – tak jak komiksowe postaci, w które się wcieliliśmy. 

Patryk: Powiesz nam więcej na temat tego, dlaczego Superman i WW? 

Kamil: Tak jak wspominałem już, Wiktoria zawsze była zafascynowana postacią Diany Prince, czyli Wonder Woman. Głównie dzięki pierwszemu solowemu filmowi o tej superbohaterce o tym samym tytule, gdzie w główną rolę wcieliła się Gal Gadot. Dała ona wtedy wiarę wielu kobietom i dziewczynom w samą siebie, bo taka ta postać jest. Pokazuje, że kobiety są silne. Natomiast u mnie sprawa była prosta. Symbol Supermana to „S”, który na planecie, z której pochodzi – Kryptonu – był to herb jego rodu, który oznaczał nadzieję. Popkultura przekazuje, że ten symbol ma dawać ludzkości wiarę. Mi zawsze towarzyszył w moim życiu jako symbol nadziei, dlatego mam go w formie tatuaży na ręce. 

Patryk: Jako student nowych mediów i e-biznesu wiedziałeś jak zacząć promować swoją pasję? 

Kamil: Tak, na zajęciach nauczyłem się tego, w jaki sposób mogę tworzyć treści na swój profil na Instagramie i w jaki sposób go promować. Wykorzystuję do tego proste narzędzia, które pozwalają mi tworzyć dopasowane hashtagi, a także promuje swoje prace w grupach tematycznych na Facebooku. Moja i Wiktorii pasja została zauważona także przez OSiR Włocławek, który na swoim instagramowym profilu udostępnił nasze zdjęcie w relacji. To dużo wyróżnienie i satysfakcja, że ta praca została zauważona. 

Patryk: Oprócz studiów na PUZ, byciu Supermanem po godzinach oraz pracy, czym jeszcze się zajmujesz? 

Kamil: Poza tym wszystkim jestem starostą swojego roku i pomagam studentom w rozwiązywaniu spraw „trudniejszych”, które często polegają na kontakcie z wykładowcami. Dodatkowo jestem wiceprzewodniczącym koła naukowego „Nowe media”, w którym planujemy kilka nowych akcji na rok akademicki 2021/2022. Działam również w Samorządzie Studenckim, gdzie odpowiadam przede wszystkim za social media URSS PUZ Włocławek. Zajmuje się contentem na stronę na Facebooku razem we współpracy z Patrycją Jaworską, która jest grafikiem. Dzięki temu, że to są studia dla pracujących, a wiele zajęć realizujemy jako studia online – mogę znaleźć czas na wszystko i pogodzić to ze sobą. 

Patryk: Patrycja, zajmujesz się grafiką na stronie Samorządu oraz fotografią. To Ty robiłaś zdjęcia, podczas sesji Kamila i Wiktorii. Jak wrażenia? 

Patrycja Jaworska: To była dla mnie nowość. Nigdy wcześniej nie fotografowałam osób w takiej sytuacji. Jadąc na sesję zastanawiałam się jak to dokładnie będzie wyglądać. Jednak na miejscu widząc pozytywne nastawienie Kamila i Wiktorii byłam już spokojniejsza, bo zaczął rysować mi się w głowie plan. 

Patryk: Jaki to był plan? Patrzyłaś na nich i od razu wiedziałaś co robić? 

Patrycja: Tak, przede wszystkim to były gotowe pomysły, które przyszły mi w trakcie, a także bohaterom tej sesji. Skupiliśmy się na zdjęciach portretowych oraz zdjęciach sytuacyjnych w różnych pozach. Moja znajomość filmów i komiksów o superbohaterach pozwoliła mi też zaproponować pewne pozy. Przykładowo zaproponowałam scenę śmierci Wonder Woman, która jest trzymana przez Supermana i opłakiwana przez niego. Było przy tym dużo śmiechu i wiele powtórek. 

Patryk: Jakie zdjęcie z tej sesji podoba Ci się najbardziej? Z którego jesteś bardzo dumna? 

Patrycja: Najbardziej podoba mi się zdjęcie z jednej ze scen walk, w których to Wonder Woman broni się przed ciosem Supermana. To zdjęcie jest dynamiczne, ale całkowicie wyraźne. Osobiście jestem z niego najbardziej dumna i oddaje najlepiej charakter tej sesji, a także swych charakterów tych postaci, które są nieustępliwe w walce o swoje. 

Patryk: Wspierasz Samorząd studencki, pomimo że sama nie startowałaś w wyborach. Skąd pojawiło się u Ciebie takie zaangażowanie? 

Patrycja: To wyszło trochę spontanicznie, czasem pokazywałam znajomym ze studiów swoje rysunki i inne grafiki. Zauważył to Alan Sarbinowski, który jest Przewodniczącym URSS i zaproponował mi, abym wpierw stworzyła layout grafik na fanpage na Facebooku, a następnie współtworzyła razem z Kamilem content, który się pojawia. To świetne zadanie, które pozwala mi doskonalić swoje umiejętności, a dzięki współpracy z Kamilem ja dowiaduję się ciekawych rzeczy, które on potrafi w kontekście copywritingu, a ja mu pokazuję rzeczy związane z grafiką i edycją zdjęć. 

Patryk: Jakie były Twoje początki z grafiką? Jak to się zaczęło? 

Patrycja: Generalnie wszystko zaczęło się kiedy kończyłam dawne gimnazjum artystyczne we Włocławku, byłam w ostatniej klasie i wiadomo, trzeba było wybrać dalej swoją drogę, wybierając dalszą szkołę do nauki. Ogólnie, bardzo spodobały mi się zajęcia z podstaw projektowania, miałam z tego przedmiotu najlepsze oceny w porównaniu do reszty przedmiotów i stwierdziłam, że fajnie by było iść w to dalej. Tego samego roku dostałam na święta swojego pierwszego tableta graficznego i zaczęłam tworzyć kontynuując dalej naukę w tej samej szkole, aż do teraz tutaj, z pomocą życzliwych osób. 

Patryk: Powiedzcie jeszcze na koniec – czy wybierając studia warto wybrać właśnie nasz kierunek i czy warto studiować we Włocławku? 

Kamil: Tak, zdecydowanie. Zwłaszcza zapraszamy wszystkich zainteresowanych social mediami i marketingiem na kierunek nowe media i e-biznes! 

Patrycja: Najlepsze jest to, że są to studia praktyczne. Wiedzę przekazują nam osoby, które same pracują w nowych mediach, ecommerce i innych obszarach związanych z biznesem oraz intertnetem. 

Patryk: Kamil, na szybko. Jaka postać następna? 

Kamil: Najpewniej Doctor Strange! 

Patryk: Ekstra! Dziękuje Wam za rozmowę! 

Kamil i Patrycja: Również dziękujemy! 

Jeśli szukasz studiów związanych z biznesem, interesuje Cię prowadzenie social media i szeroko rozumiana reklama internetowa, to kierunek Nowe media i e-biznes na PUZ Włocławek jest właśnie dla Ciebie. Po kierunku znajdziesz dobrze płatną pracę w takich miejscach jak agencje marketingowe, agencje PR, firmy zajmujące się sprzedażą w internecie (ecommerce) i każdym innym e-biznesie. Nowe media i e-biznes, to także świetny wybór dla osób, których pasja to dziennikarstwo – zwłaszcza to internetowe. Realizujemy przedmioty z takich obszarów jak zarządzanie, marketing, psychologia, ekonomia, informatyka. Wiele zajęć prowadzimy zdalnie (studia online). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dla pracujących, tj. w formie wieczorowej.

Więcej aktualności z PANS

Skip to content