;

Studenci PANS na 31. Finale WOŚP

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dla studentów z 3 roku nowych mediów i e-biznesu to była intensywna końcówka stycznia. I nie chodzi o pisanie pracy licencjackiej czy naukę do sesji. I nie tylko dla nich.

Studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanej we Włocławku włączyli się do działań w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielki Finał odbył się w niedzielę, 29 stycznia.

Nasi studenci działali zarówno we Włocławku, jak i w Warszawie.

Tegoroczny Finał WOŚP odbywał się pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na walkę z sepsą.

Kwota deklarowana 31. Finału wynosi 154 606 764 złotych.

Finał WOŚP w Akademii Włocławek

Nasi studenci w ramach zbiórki pieniędzy na cel 31. Finału WOŚP zorganizowali kiermasz ciast.

Akcję zapoczątkował Samorząd Studencki ze wsparciem kół naukowych, które funkcjonują w naszej uczelni.

Zasady były bardzo proste – wystarczyło przyjść w poniedziałek 23 stycznia i wtorek 24 stycznia, do budynku dydaktycznego przy ul. Mechaników. Tam za dowolna kwotę można było kupić jedno z ciast, które przygotowali studenci Akademii.

Cały dochód ze sprzedaży ciast został wrzucony do orkiestrowej puszki, która znajdowała się na portierni budynku przy ul. Mechaników.

Studenci Akademii Włocławek zebrali w ten sposób bardzo dużą sumę pieniędzy! W puszcze znajdowało się 1725 zł 91 gr. To rekord zbiórki na Uczelni.

Intensywny weekend w Warszawie

Oprócz działań na uczelni we Włocławku, nasi studenci włączyli się do organizacji 31. Finału WOŚP w Warszawie.

Dwoje studentów z 3. roku nowych mediów i e-biznesu – Krystian Wiśniewski oraz Kamil Kazimierczyk znaleźli się w samym centrum Wielkiej Zadymy w Środku Zimy.

Pierwszy do Warszawy przyjechał Kamil, który pracował przy 31. Finale już od piątku, kiedy z wielkiego studia, zbudowanego na Placu Defilad, była nadawana konferencja Jurka Owsiaka.

Kamil był odpowiedzialny za moderację komentarzy na Facebooku w czasie transmisji na żywo.

W kolejnych dniach Kamil pracował z ekipą tekstową, która tworzyła artykuły na główną stronę Fundacji WOŚP oraz dziennikarski newsroom.

W ciągu dwóch dni (w sobotę i niedzielę) spod klawiatury Kamila wyszły teksty m.in: o formach pomocy online, wyposażeniu wolontariuszy, statystykach 31. Finału oraz o atrakcjach na Placu Defilad i Placu Bankowym.

Świetna zabawa, ciężka i naprawdę satysfakcjonują praca. Cudownie jest tu być i robić dobro z tyloma wspaniałymi ludźmi -MÓWI KAMIL KAZIMIERCZYK, WICEPRZEWODNICZĄCY DS. KULTURY SAMORZĄDU STUDENCKIEGO.

Krystian Wiśniewski natomiast pracował jako wolontariusz Pokojowego Patrolu.

Patrolowcy są jedną z najważniejszych ekip na Finale WOŚP w Warszawie. To oni dbają o bezpieczeństwo, porządek oraz spokój na terenach, gdzie odbywają się finałowe wydarzenia.

Krystian do Warszawy przyjechał w sobotę i wziął udział w głównej odprawie Pokojowego Patrolu. Odprawę prowadził Jurek Owsiak, dyrygent orkiestry.

W niedzielę, kiedy odbywały się finałowe wydarzenia, Krystian, od rana, zajmował się obsługą szatni w studiu telewizyjnym, a w drugiej części dnia zabezpieczał teren Placu Bankowego. To właśnie tam odbywały się finałowe koncerty oraz Światełko do Nieba.

Po zakończeniu „zmiany” na Bankowym, Krystian bawił się w studiu na Placu Defilad. Tam po północy, był jednym z patrolowców, którzy weszli na scenę, żeby zakończyć tegoroczny Finał  z Jurkiem Owsiakiem.

Polecam każdemu przyjazd na Finał do Warszawy, ale nie tylko. Pokojowy Patrol działa także na festiwalu Pol’and’Rock Festiwal. To niesamowite emocje, wzruszające chwile, kiedy Jurek ogłasza rekordową kwotę deklarowaną – MÓWI KRYSTIAN WIŚNIEWSKI, PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU STUDENCKIEGO.

Więcej aktualności z PANS

Skip to content