;

Ruszamy ze zbiórką artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Szanowni Państwo, w związku dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, obywatele Ukrainy szukający azylu w Polsce potrzebują naszej pomocy. Wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu i innymi z uczelniami Konferencji KRePUZ uruchamiamy zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy, w miarę możliwości, o wsparcie i przyłączenie się do akcji. 

 Aktualnie potrzebne są:  

– koce wełniane, koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych, głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki. 

– Żywność: woda, mleko modyfikowane, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, żywność puszkowana, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, makarony, płatki, i płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece; 

– Zestawy medyczne; 

– Generatory prądotwórcze o dużej mocy. 

Zbiórkę darów prowadzimy w bibliotece przy ul. Mechaników 3, w dniach 28 luty – 5 marca w godzinach:  

  • poniedziałek   8.00 – 15.30; 
  • wtorek – piątek – 8.00 – 18.00; 
  • sobota 8.00 – 15.00 

Zebrane dary chcemy jak najszybciej dostarczyć do Uczelni w Przemyślu, która koordynuje nasze działania pomocowe.

Z góry dziękuję Państwu za wszelką ofiarność.
dr Robert Musiałkiewicz, Rektor PUZ Włocławek

Więcej aktualności z PANS

Skip to content