;

Rozwój infrastruktury PANS we Włocławku w celu dostosowania procesu kształcenia do potrzeb rynku pracy


22 sierpnia 2024 r. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku podpisała z Zarządem Województwa Kujawsko – Pomorskiego umowę nr UM_WR.431.3.106.2024 o dofinansowanie projektu nr FEKP.06.07-IZ.00-0001/24

„Rozwój infrastruktury PANS we Włocławku w celu dostosowania procesu kształcenia do potrzeb rynku pracy”

współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Priorytetu 6. Fundusze europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców Działania 6.7 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego w tym PUZ

Cel projektu:

Projekt ma na celu rozbudowę, przebudowę i wyposażenie Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku i umożliwienie mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego naukę na kierunkach z obszaru nauk o zdrowiu i turystyki zdrowotnej, na które istnieje regionalne lub lokalne zapotrzebowanie.

W powstałej w ramach projektu infrastrukturze prowadzone będą kierunki o praktycznym profilu kształcenia: Pielęgniarstwo (studia I i II stopnia) oraz planowane do uruchomienia w przyszłości Ratownictwo medyczne i/lub Fizjoterapia.

Adresaci:

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, w tym:

  • osób chcących podjąć studia na kierunkach z zakresu nauk o zdrowiu (pielęgniarstwo I i II stopnia oraz planowane do uruchomienia ratownictwo medyczne i/lub fizjoterapia)
  • uczniów szkół lub placówek kształcenia ogólnego i zawodowego, studentów, nauczycieli i przedstawicieli uczelni, szkół, placówek kształcenia ogólnego i zawodowego oraz podmiotów z otoczenia społeczno-gospodarczego zainteresowanych rozwojem zawodowym i kształceniem w zakresie nauk o zdrowiu

Okres realizacji: od 08-07-2022 r. do 12 -01-2027 r.

Etapy realizacji (zadania):

  1. Zakup dokumentacji:

zakres:

– zakup analizy chłonności działki w celu weryfikacji możliwości rozbudowy budynku na działce Wnioskodawcy (2022)

– zakup pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim na potrzeby uzyskania pozwolenia na budowę (2023)

– zakup Planu inwestycji z załącznikami (2023)

  1. Roboty budowlane i nadzór:

zakres:

– zakup i przeprowadzenie robót budowlanych w zakresie przebudowy i rozbudowy budynku dydaktycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku położonego przy ul. Obrońców Wisły 1920r. we Włocławku (działka nr 66/4,66/3) zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektowo-kosztorysową (2024-2026)

– zakup i przeprowadzenie nadzoru budowlanego dla w/w inwestycji (2024-2026)

  1. Wyposażenie:

zakres:

-zakup wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych zgodnie z zapotrzebowaniem na działania z zakresu wyposażenia/doposażenia publicznej uczelni zawodowej w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w zakresie podstawowej bazy dydaktycznej ściśle związanej z nauczaniem praktycznym lub zawodowym (2025-2027)

  1. Wymiana doświadczeń i wiedzy z partnerami zagranicznymi

zakres:

– organizacja we współpracy z co najmniej 2 partnerami z Państw Członkowskich, kandydujących lub stowarzyszonych z Unią Europejską działań w obszarze tematycznym bezpośrednio związanym z projektem mających na celu wymianę wiedzy i doświadczeń poprzez organizację np. konferencji, wyjazdów studyjnych, spotkań, szkoleń/warsztatów, wydawnictw i publikacji. (2025-2026)

Efekty projektu:

Rozbudowa i przebudowa budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku umożliwi utworzenie nowych sal, pracowni i pomieszczeń m.in.

  • Pracowni biochemiczno-mikrobiologicznej
  • Pracowni anatomiczno-fizjologicznej
  • Sali SOR
  • Sali z symulatorem karetki i segregacją pacjentów
  • Specjalistycznych sal symulacji medycznej, w tym sali wysokiej wierności  
  • Pomieszczeń kontrolnych
  • Sal seminaryjnych i pre/debrefingu
  • Pomieszczeń technicznych, magazynowych i socjalnych

wyposażonych w sprzęt laboratoryjny, urządzenia medyczne (symulatory, fantomy, modele anatomiczne, aparaturę medyczną), specjalistyczne meble medyczne i dydaktyczne, scenariusze do systemu cyfrowej edukacji w zakresie podejmowania decyzji klinicznych i systemu AV, sprzęt komputerowy i multimedialny.

Wyposażenie budynku w zaawansowany sprzęt medyczny oraz narzędzia symulacyjne umożliwi studentom zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii stosowanych w diagnostyce, leczeniu i opiece nad pacjentem, a także pozwoli na kształcenie w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, co zwiększy jakość i efektywność nauczania.

Wartość projektu:

 Łączny koszt projektu: 23 424 623,04 zł, w tym:

  • wkład Funduszy Europejskich (EFRR): 19 910 829,58 zł
  • wkład własny: 3 513 793,46 zł
Skip to content