;

Rozbudowa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku – mamy na to fundusze!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Rozwój infrastruktury PANS we Włocławku w celu dostosowania procesu kształcenia do potrzeb rynku pracy

Rozbudowa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku – mamy na to fundusze!

PANS we Włocławku z dumą informuje, że w niedługim czasie rozpocznie rozbudowę swojego kampusu, której celem będzie poprawa warunków kształcenia oraz stworzenie nowoczesnej przestrzeni dydaktycznej. Inwestycja ta będzie możliwa dzięki wsparciu z funduszy Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które wynosi ponad 19 milionów złotych.

Nowe możliwości dla studentów i kadry

Projekt rozbudowy obejmuje budowę nowych budynków dydaktycznych, wyposażenie ich w zaawansowane laboratoria, sale wykładowe, oraz przestrzenie do pracy indywidualnej i grupowej. Wsparcie dotyczy podstawowej bazy dydaktycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu, ściśle związanej z nauczaniem praktycznym. Inwestycja obejmie infrastrukturę związaną z kształceniem w zawodach z zakresu zdrowia i turystyki zdrowotnej, na które istnieje regionalne i lokalne zapotrzebowanie W infrastrukturze realizowane będą kierunki studiów o profilu praktycznym takie jak: Pielęgniarstwo (studia I i II stopnia) oraz planowane do uruchomienia w przyszłości Ratownictwo medyczne i Fizjoterapia.

Finansowanie i harmonogram

Całkowity koszt rozbudowy wynosi ponad 23 mln (23 424 623,04) z czego ponad 19 mln (19 910 829,58) pochodzi z dotacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego pozostała część zostanie pokryta z budżetu uczelni. Rozbudowa zostanie zrealizowana w kilku etapach, a jej zakończenie planowane jest na 2026 rok.

Korzyści dla społeczności akademickiej

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia komfortu studiowania, co w dłuższej perspektywie przełoży się na lepsze wyniki studentów i większe możliwości rozwoju dla kadry akademickiej. Ponadto, rozbudowa umożliwi uczelni organizację większej liczby wydarzeń naukowych, konferencji oraz szkoleń.

Zaangażowanie społeczności lokalnej

Inwestycja nie tylko wpłynie na rozwój uczelni, ale także przyniesie korzyści dla lokalnej społeczności. Z nowoczesnej bazy dydaktycznej będą mogli korzystać mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, w tym:

uczniowie szkół lub placówek kształcenia ogólnego i zawodowego, studenci, nauczyciele akademiccy, nauczyciele i przedstawiciele kadry szkół lub placówek kształcenia ogólnego i zawodowego, podmioty i ich przedstawiciele z otoczenia społeczno-gospodarczego.

Jesteśmy przekonani, że nowoczesne zaplecze dydaktyczne przyciągnie jeszcze więcej utalentowanych studentów, co umocni naszą pozycję na mapie edukacyjnej województwa i kraju. Dofinansowanie pochodzące z Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest dla uczelni ogromnym wsparciem, dzięki któremu realizacja tego ambitnego projektu stanie się możliwa.

Więcej aktualności z PANS

Władze Uczelni powołane

Z przyjemnością informujemy, że 1 września 2024 r. JM Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych – dr Robert Musiałkiewicz, prof. PANS, powołał osoby,

Skip to content