;

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku stała się faktem!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

1 września 2022 r. Państwowa Uczelnia Zawodowa stała się Państwową Akademią Nauk Stosowanych we Włocławku. Jest to powód do dumy i radości, a jednocześnie zwieńczenie wielu lat ciężkiej pracy kierownictwa Uczelni, pracowników dydaktycznych i administracyjnych oraz kolejnych roczników naszych studentów. To także sukces Włocławka, który zyskuje uczelnię z wysokim statusem i prestiżem.  

Przekształcenie się w Akademię było możliwe dzięki spełnieniu przez PUZ we Włocławku określonych przepisami prawa wymogów formalnych, w tym m.in. prowadzeniu określonej liczby kierunków studiów, kształcenia na kierunkach inżynierskich oraz posiadaniu wyłącznie pozytywnych ocen akredytacyjnych od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.  

Z dniem 1 września zmienia się również struktura uczelni – dotychczasowe Instytuty stają Wydziałami. W uczelni będa funkcjonować cztery Wydziały:

Nauk Społecznych i Humanistycznych

Nauk Ekonomicznych i Prawnych

Nauk Inżynieryjno-Technicznych

Nauk o Zdrowiu

Zmiana nazwy Uczelni na Akademię podnosi rangę i prestiż oraz mobilizuje do nieustannej pracy nad rozwojem. 

Do zobaczenia w Państwowej Akademii  Nauk Stosowanych we Włocławku!

Więcej aktualności z PANS

WRĘCZENIE DYPLOMÓW ABSOLWENTOM AKADEMII

❤️To był dzień pełen emocji… Były chwile radości, jak również wzruszenia😊 👏Jedno jest pewne – za nami piękna uroczystość!  👨‍🎓👩‍🎓Absolwentom jeszcze raz

Skip to content