;

Jesteśmy Akademią!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Jesteśmy Akademią! 

Szanowni Państwo, niezmiernie miło nam zakomunikować, że we Włocławku powstanie Akademia! 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 14 stycznia 2022 r. w sprawie zmiany nazwy niektórych publicznych uczelni zawodowych od dnia 1 września 2022 r. Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku zmieni nazwę na Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku. 

Przekształcenie się w Akademię było możliwe dzięki spełnieniu przez PUZ we Włocławku określonych przepisami prawa wymogów formalnych, w tym m.in. prowadzeniu określonej liczby kierunków studiów, kształcenia na kierunkach inżynierskich oraz posiadaniu wyłącznie pozytywnych ocen akredytacyjnych od Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

Zmiana nazwy Uczelni na Akademia podnosi rangę i prestiż Uczelni oraz świadczy o jej dynamicznym rozwoju. Dodatkowo w tym roku Uczelnia składa wnioski o przyznanie uprawnień na dwa następne kierunki – automatykę i robotykę oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. 

W najbliższych tygodniach dla studentów pielęgniarstwa oddane zostanie monoprofilowe centrum symulacji medycznej.  

W tym roku Uczelnia świętować będzie 20-lecie jej utworzenia. Zmiana nazwy na Akademia jest uhonorowaniem wszystkich zaangażowanych w proces jej utworzenia i rozwoju.  

Więcej aktualności z PANS

Skip to content