;

Dwie nowe książki w wydawnictwach Springer i Routledge pod redakcją wykładowcy prawa

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

W ostatnim czasie na międzynarodowym rynku wydawniczym zostały opublikowane dwie książki naukowe w języku angielskim pod współredakcją dr. Dawida Bunikowskiego z Zakładu Administracji (na co dzień mieszkającego w Finlandii, gdzie jest m.in. liderem grupy filozofii prawa w Arktyce).  

Pierwsza książka wydana przez Springera dotyczy krytycznej teorii prawa w kontekście prawa i religii oraz prawa międzynarodowego: Why Religion? Towards a Critical Philosophy of Law, Peace and God, D. Bunikowski, A. Puppo (editors), Springer 2020 (USA). Profesor Puppo, który współredagował książkę, jest Włochem mieszkającym w Meksyku. Idee książki były przedmiotem specjalnego seminarium z dr. Bunikowskim we wrześniu 2020 r. na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja). Książka jest przychylnie przyjmowana.  

Druga książka, wydana przez Routledge, jako pierwsza tego typu publikacja na świecie, podejmuje problematykę filozofii prawa polarnego: Philosophies of Polar Law, D. Bunikowski, A.D. Hemmings (editors), Routledge Research in Polar Law, Routledge 2021 (UK). Prawo polarne jako prawo międzynarodowe i krajowe, dotyczące obu biegunów Ziemi, jest dość nową dziedziną prawa. Profesor Hemmings, który współredagował książkę, jest Anglikiem mieszkającym w Nowej Zelandii. Ta pozycja jest wstępem do dalszych prac.  

Oprócz pracy redakcyjnej, w obu książkach dr Bunikowski zawarł 4 rozdziały swojego autorstwa lub współautorstwa. Do obu projektów zaproszono uczonych z całego świata, od Wielkiej Brytanii po np. USA, Chiny, Rosję, Australię, Niemcy, Polskę, Turcję czy Brazylię.  

Więcej aktualności z PANS

Skip to content